ALUSUN

Drzwi harmonijkowe

Charakterystyka systemu

System izolowany termicznie, dostępny w wariancie trzykomorowym w dwóch możliwościach progowych:

  1. wersja będąca przedłużeniem ościeżnicy – tak bo bokach, jak i na górze (ta wersja rozwiązania gwarantuje doskonałe właściwości izolacyjne konstrukcji drzwi harmonijkowych);
  2. wersja obejmująca zatopienie w posadzce bardzo niskiego progu, który następnie zostaje uszczelniony (wykorzystane zostają uszczelki szczotkowe).

Obie wersje, które stanowią część oferty naszej szczecińskiej firmy, opierają się na funkcjonalności mechanizmu prowadnicy skrzydeł. Dzięki przemieszczaniu się wózka skrzydła mogą przekazać ciężar ruchomy całej konstrukcji, a tym samym – w sposób sprawny i bezproblemowy być otwierane i zamykane.

W przypadku proponowanych przez nas rozwiązań, które stanowią nowoczesne drzwi harmonijkowe, istnieje możliwość wykorzystania konstrukcji złożonych zarówno z 2, jak i nawet 8 lub więcej skrzydeł ruchomych. Wszystkie, bez wyjątku, mogą zostać symetrycznie zsunięte – w zależności od wybranego przez Klienta wariantu może to być zsunięcie całości w jedną stronę, bądź też na obie strony. Skrzydła drzwi harmonijkowych po zsunięciu mogą znajdować się na zewnątrz budynku lub w jego wnętrz – to rozwiązanie również wybiera Klient.

We wszystkich przypadkach głębokość zabudowy, która warunkuje instalację drzwi harmonijkowych, wynosi 70/78 mm dla ościeżnic i skrzydeł. Oferowane przez naszą szczecińską firmę wypełnienia oscylują w granicach od 4 do 37 mm.

Zastosowanie

  • drzwi harmonijkowe polecane są przede wszystkim takim obiektom, jak: sklepy, restauracje, hotele, domy jednorodzinne – rozwiązania te sprawdzą się wszędzie tam, gdzie otwarcie całej ściany obiektu pozwoli otworzyć przestrzeń oraz wykorzystać ją w atrakcyjny sposób;
  • konstrukcje doskonale sprawdzają się w charakterze systemu zabudowy ogrodów zimowych (w okresie letnim pozwalają na całkowite złożenie ścian oranżerii).

Sposoby otwierania

Drzwi przesuwne

Są rozwiązaniem pozwalającym na wykorzystanie potencjału nowoczesnej aranżacji. Dzięki wyjątkowemu systemowi otwierania – nie zajmują dodatkowego miejsca po otwarciu i właśnie dlatego drzwi przesuwne są coraz częściej wykorzystywane we współczesnym budownictwie. Ponadto – wprowadzają do każdego wnętrza wiele światła dziennego, na co pozwalają duże przeszklenia korzystnie zmieniające całą architekturę budynku. Drzwi przesuwne wykonane są z lekkich i trwałych profili aluminiowych, które nie wymagają cyklicznej konserwacji.

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU VISOGLIDE

Naszym Klientom proponujemy izolowane termicznie systemy drzwi przesuwnych. Wszystkie oferowane przez nas modele są trójkomorowe. Ich wymiary to: 99 lub 155 mm dla szerokości ościeżnicy oraz 43 mm dla szerokości skrzydła. W płynnym działaniu systemu otwierania pomagają szyny jezdne – dwu- i trójtorowe. Za bezpieczne i bezawaryjne funkcjonowanie (minimalizacja ryzyka obwieszania się drzwi przesuwnych) odpowiada umieszczenie wózków pod elementami ruchomymi.

Oferowane przez nas wypełnienia: od 4 do 29 mm.
Możemy podjąć się wykonania dowolnej kombinacji drzwi: dwu-, trzy-, cztero-, a nawet sześcioelementowych.

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU ULTRAGLIDE

Rozwiązaniem stanowiącym podstawę funkcjonalności oferowanych przez nas rozwiązań jest system przesuwny o wyjątkowej izolacyjności termicznej.

Parametry techniczne:

  • szerokość ościeżnicy: 64 mm,
  • głębokość ościeżnicy: 153 mm,
  • szerokość skrzydła: 100 mm,
  • głębokość skrzydła: 67 mm.

Oferujemy wypełnienie w grubości od 6 do 53 mm. Takie właściwości techniczne pozwalają systemowi Ultraglide na tworzenie konstrukcji o bardzo dużych skrzydłach jezdnych. Jest to system dwutorowy o okuciu Sobinco.

System dedykowany:

  • patio,
  • zabudowie tarasów, oranżerii oraz werand.

SPOSOBY OTWIERANIA